SOBOTA, godzina 10:00, kawiarnia MiniMax Cafe, ul. Westerplatte 13, Zielona Góra

„Witam Was serdecznie na warsztatach tworzenia kartek. Nazywam się Dorota Król i na co dzień prowadzę pracownię artystyczną Kartisticzki”…

Takimi słowami przeważnie rozpoczynają się nasze sobotnie spotkania twórcze w MiniMaxie, miejscu, w którym wspaniale czują się zarówno mali, jak i duzi. To miejsce kojarzy się wielu z Was z radosną twórczością Waszych dzieci, swobodną zabawą na dywanie z całym mnóstwem zabawek, pyszną kawą i przede wszystkim dobrze spędzonym weekendowym przedpołudniem.

Kiedy znaleźliśmy to miejsce, od razu wiedzieliśmy, że jest wprost stworzone dla naszych warsztatowych działań. Od samego początku wspaniale układała nam się współpraca z Panią Gosią – właścicielką klubokawiarni, a pierwsze warsztaty w MiniMaxie odbyły się 2 grudnia 2017 roku i były to warsztaty bożonarodzeniowe.

Od tego czasu – tradycją stało się, iż raz w miesiącu spotykamy się w tym przeuroczym miejscu, by oddać się naszej wspólnej pasji, jaką jest TWORZENIE.

Pracownia Kartisticzki jest sercem Fundacji KreARTywni, w której wspieramy artystyczny rozwój dzieci i młodzieży, a nawet seniorów!

Co sprawia, że warsztaty prowadzone przez pracownię artystyczną Kartisticzki są tak niepowtarzalne, a każde dziecko, które choć raz spróbuje tej twórczej zabawy, chce ją jak najszybciej powtórzyć?

Na to składa się kilka czynników, które wspólnie razem dają tenże efekt.

1. Atmosfera – wzajemnego szacunku, współpracy, działania zespołowego, pomocy i wsparcia. Przy stole zasiadają dzieci w towarzystwie rodziców, by poczuć się bezpieczniej w nowym dla nich miejscu. Nikt nie odczuwa tu żadnego przymusu, działamy w wolności, tak, jak podpowiada nam nasze serce i wyobraźnia.

2. Materiały – zawsze najwyższej jakości, zaopatrywane w specjalistycznych sklepach do rękodzieła, przygotowywane z wielką starannością. Dla młodszych dzieci – proste w użytku i obsłudze, dla starszych – stawiające odpowiednie wyzwania. Nasze „kursy tworzenia”, które prezentowane są w formie multimedialnej, pomagają lepiej zrozumieć zasady działania i krok po kroku prowadzą uczestnika przez proces twórczy.

3. Prowadząca – Dorota Król, z wykształcenia pedagog, posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy artystycznej i warsztatowej. Twórczyni pracowni Kartisticzki i warsztatów w MiniMaxie, dzieląca się bogatą wiedzą i swoimi sekretnymi lifehack’ami ;-) Chętnie służy pomocą podczas nakładania kleju na kartkę, a także wiązania kokardek ;-)

4. Miejsce – Bezpieczne i przyjazne rodzinom, w którym dorosły pije aromatyczną kawę, a dziecko pod okiem instruktora tworzy niezwykłe prace. Stoły zawsze są ustawione w taki sposób, by sprzyjały współpracy między uczestnikami, strefa zabawy jest otwarta i darmowa dla każdego uczestnika warsztatów, który ma ochotę tam się pobawić.

5. Pomysł – tematyka warsztatów każdorazowo dobierana jest w taki sposób, by rozbudzić w dziecku naturalną dla ich wieku wyobraźnię. Warsztaty oparte na cyklu kalendarzowym – zakładają tworzenie kartek świątecznych, podziękowań dla nauczycieli, upominków dla Babć i Dziadków i wielu innych, kreatywnych pamiątek do samodzielnego wykonania. Forma prac także potrafi zaskoczyć. Wykonujemy kartki 3D, czekoladowniki, kalendarze adwentowe, ozdabiamy cekinami jajka wielkanocne, dekorujemy ramki do zdjęć i wiele, wiele innych…

6. Szczegóły – mawiają, że tkwi w nich sam diabeł, a my uważamy, że to właśnie one tworzą nasz warsztatowy, niepowtarzalny klimat.

 • Już u progu czekają na dzieci imienne wizytówki, by ułatwić kontakt i móc zwracać się do siebie po imieniu,
 • woda do picia, z której mogą skorzystać spragnieni warsztatowicze,
 • fartuszki i mokre chusteczki – do dyspozycji uczestników i dla bezpieczeństwa ubrań dzieci,
 • łagodna muzyka, stosowna do tematyki warsztatów oraz wieku grupy, która dyskretnie leci sobie w tle…
 • koperty, torebki papierowe, opakowania na wszystkie stworzone podczas warsztatów prace, by móc bezpiecznie przenieść je do domu lub wręczyć/ wysłać adresatom.
 • dyplomy, które otrzymuje każdy uczestnik na zakończenie,
 • wspólne zdjęcie, które zawsze robimy sobie na pamiątkę i które zostaje wysłane po warsztatach do każdego uczestnika :)

 

7. KARTA KreARTywna, na którą dzieci mogą zbierać naklejki za udział.

Po każdych warsztatach przyznawana jest jedna naklejka z kolejnym symbolem wzoru, które umieszczone razem na kacie, dają pełen obrazek, a zarazem prawo do bezpłatnego udziału w kolejnym spotkaniu warsztatowym. Zarówno karta jak i wszystkie naklejki są całkowicie bezpłatne. Dzieci w wieku szkolnym mają ogromną potrzebę rozwojową związaną ze zbieraniem, gromadzeniem, kolekcjonowaniem. Rodzica z pewnością przekona wartość darmowego udziału w zajęciach.

Więcej o KARCIE i zasadach zbierania naklejek możesz przeczytać TU

A teraz kilka spraw, o których powinieneś wiedzieć, nim do nas zawitasz:
 • Strefa zabawy – tu obowiązuje obuwie zmienne, lub śmiganie w samych skarpetkach ;-)
 • Toaleta – znajduje się w budynku, lecz poza lokalem. Klucz do pobrania u organizatora,
 • Wszelkie zakupy dokonywane w barze kawiarni podczas trwania warsztatów opłacane są wyłącznie gotówką.
 • Wybrane ceny w barze: kawa czarna 7 zł, kawa biała 8 zł, latte 9 zł, porcja ciasta 11 zł, galaretka 5 zł, sok w butelce 3,5 zł

 

Pracownia prowadzi także warsztaty w placówkach oświatowych, takich jak: przedszkola, szkoły, domy kultury, w czasie trwania zajęć dydaktycznych, lub poza nimi.

W celu umówienia się na dogodny dla nauczyciela termin – proszę o skorzystanie z formularza kontaktowego znajdującego się TU.

 

Nasze warsztaty to niezwykła okazja do rozwoju wyobraźni i kreatywności u dzieci, to spotkanie na różnych poziomach zaawansowania twórczego, dającego możliwości wzajemnego ubogacania. Działamy w oparciu o pedagogikę Arno Sterna, dla którego nadrzędną wartością jest wolność twórcza.

W swojej pracy z dziećmi stawiamy więc na swobodę wyrażania siebie poprzez sztukę, wpisując się tym samym w bliski naszym sercom nurt ekologii dzieciństwa, którego twórcą i propagatorem w Polsce jest André Stern.

Zapraszamy również i Ciebie. Dołącz do naszej ekipy kreARTywnej i rozwijaj swoje artystyczne skrzydła!

Udostępnij na: